اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

اگر هنوز در وب سایت ما ثبت نام نکرده اید با کلیک بر روی دکمه ایجاد حساب کاربری در کوتاه ترین زمان در وب سایت ما ثبت نام کنید و از تمامی امکانات وب سایت بصورت رایگان استفاده کنید.

بازار کار حسابرس

بازار کار حسابرس

با توجه به سوالات بسیار زیاد مخاطبان در خصوص چگونگی بازار کار حسابرس و شرایط این شغل، شرکت اقتصاد قرن تصمیم دارد که در این مقاله از سری مقالات تخصصی وب سایت خود به بررسی این موضوع مهم بپردازد. بسیار واضح است که تمامی بنگاه ها اقتصادی که به صورت گسترده یا محدود تر در سطح جامه فعالیت می کنند، همیشه به امور مرتبط با حسابداری و حسابرسی نیازمند هستند و از این رو برای کسانی که در این حوزه تخصص دارند و تحصیل کرده اند، بستر مناسبی مهیا شده است.  بازار کار حسابرس در تهران و سایر شهر های بزرگ و پر جعیت کشور بهتر و پر بازده تر از مناطق دیگر است، هر چند که به جرات می توان گفت فرصت های شغلی بسیاری که در پایتخت وجود دارد در مناطق دیگر موجود نیست. بسیاری از مخاطبان می پرسند که با توجه به زیاد بودن جمعیت افراد متخصص و فعال در حوزه ی حسابرسی و حسابداری و مستقر در تهران، آیا امکان یافتن شغل مناسب برای همه مقدور می گردد؟

دستیابی به تخصص بیشتر و بازار کار بهتر، با شرکت در دوره های آموزشی شرکت اقتصاد قرن

در جواب به این عزیزان، همه متذکر می شویم که در شهر های بزرگتر بازار کار حسابرس به صورت رقابتی است و کسی می تواند گوی سبقت را از دیگران بگیرد که به تخصص های مختلف و تجربه ی کافی آراسته باشد، بر این اساس بسیاری از افراد متقاضی شرکت در دوره های تخصصی و آموزشی شرکت اقتصاد قرن هستند، چه کسانی که در تهران ساکن هستند و چه کسانی که از شهر های اطراف در دوره های مجموعه ی ما شرکت می نمایند. از جمله مزایای جلسات آموزشی ما برای عزیزان شهرستانی این است که پس از گذراندن دوره های آموزش حسابداری و حسابرسی ویژه بازار کار با دست پر به شهر خود باز می گردند و اگر به اندازه ی کافی هوشمند و پر تلاش باشند، می توانند در شهر خودشان فرصت های شغلی خوبی را از آن خود کنند؛ چرا که رقابت در آن جا به نسبت تعداد متخصصصان کمتر است و طبیعتا کسی که مهارت بیشتری داشته باشد، زودتر به جایگاه شغلی ارزنده ای در بازار کار حسابرس دست خواهد یافت.

معرفی فرصت های شغلی در بازار کار حسابرس

برای شخصی که ضمن دارا بودن مهارت های مختلف ریاضیاتی، محاسباتی، ارتباطی، کلامی و نوشتاری از ویژگی های شخصیتی نظیر دقت کافی، مسئولیت پذیری  و تعهد نسبت به کار برخوردار می باشد، همیشه فرصت های اشتغال وجود دارد. اگر در زمینه ی حسابداری و حسابرسی از آموزش و تجربه ی کافی برخوردار باشید می توانید به عنوان یک کار تمام وقت در زمینه های زیر استخدام و مشغول به کار شوید:

حسابرس مستقل در شرکت های خصوصی، دولتی و موسسات

حسابرس داخلی در شرکت های بزرگ صنعتی و موسسات حسابداری و بانک ها

فعالیت به صورت نیمه وقت ( پروژه ای)

مدرس آموزشگاهی در زمینه ی آموزش علوم مالی

آیا با روش های کاریابی متناسب با بازار کار حسابرس آشنا هستید؟

ممکن است شما به طور حرفه ای در زمینه ی حسابداری و حسابرسی آموزش دیده باشید و حتی از سابقه و تجربه ی خوبی نیز برخوردار باشید اما نتوانید شغل خوبی برای خودتان به دست آورید. بسیاری از افراد با این مشکل مواجه هستند و از کم بودن فرصت های شغلی این رشته شکایت دارند اما به نظر کارشناسان شرکت اقتصاد قرن و بر اساس آن چه از گستردگی بازار کار حسابرس و حسابداران می بینیم، به احتمال زیاد این افراد روش های خوبی را برای کاریابی انتخاب نکرده اند.

در دنیای امروزی که تبادل اطلاعات و ارتباطات حرف اول را می زند، یکی از بهترین روش ها استفاده از رسانه ها و پیگیری آن ها می باشد. بسیاری از کارفرمایان به جای چاپ آگهی در روزنامه ها، انتشار یک پست در رسانه های اینترنتی و مجازی را انتخاب می کنند. برای یافتن یک شغل بهتر در بازار کار حسابرس بهتر است که دنبال کننده ی سایت های مرتبط با کاریابی باشید.

از اینستاگرام و تلگرام نیز غافل نشوید. بسیاری از کانال های تلگرامی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند و به صورت روزانه آگهی های مختلفی را منتشر می کنند. همچنین با استفاده از جستجو بر اساس هشتگ های مرتبط با عنوان شغلی خود در اینستاگرام نیز می توانید به آگهی های مختلف و همچنین پیج رسمی شرکت های آگهی دهنده در خصوص بازار کار حسابرس دست یابید.

می توانید در سایت هایی که به عنوان یک مرجع برای معرفی متخصصان فعال در زمینه ی حسابرسی و حسابداری تشکیل شده اند، یک صفحه ی مجازی به عنوان آگهی حسابدار آماده به کار برای خودتان تشکیل دهید که در صورت نیاز کارفرمایان یا شما تماس بگیرند.

یکی دیگر از روش های پیشنهادی ما این است که برای خودتان یک کارت ویزیت طراحی نمایید که بیانگر نام و تخصص و راه های ارتباطی با شما باشد و نسبت به توزیع آن در فضا های مرتبط و جذب فرصت های کاری از بازار کار حسابرس اقدام نمایید.

حداکثر و حداقل حقوق فرد حسابرس چقدر است؟

معمولا این سوال برای افراد تازه کار و کسانی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند، مطرح می شود. شرکت اقتصاد قرن در پاسخ به این عزیزان لازم است این نکته را متذکر شود که عامل تعیین کننده ی حقوق و درآمد یک حسابرس، میزان تجربه و مهارت او در انجام پروژه ها می باشد و به هر میزان که بتوانید مهارت خود را افزایش دهید، اعتماد به نفس بیشتری برای قبول کردن پروژه های حرفه ای تر خواهید داشت و به موازات تخصصی تر شدن کارها، قطعا دستمزد آن نیز بیشتر می گردد. پس در بازار کار حسابرس، حقوق و درآمد ثابتی تعیین نشده است و در صورتی که در یک شرکت دولتی با خصوصی مشغول به کار شوید، با توجه به نوع کار و میزان تخصص شما و همچنین سمتی که به شما تعلق می گیرد مثل کارشناس، سرپرست یا مدیر میزان حقوق دریافتی ماهیانه و دستمزد متغیر خواهد بود. توجه داشته باشید که در هر رده سازمانی با افزایش سابقه کاری شما به عنوان حسابرس ، میزان حقوق نیز افزایش می یابد؛ بنابراین همه چیز به میزان تجربه و حرفه ای تر بودن خودتان و همچنین نوع کار یا پروژه های دریافتی مربوط می شود.

با توجه به این که در این حیطه ی کاری امکان اشتغال و فعالیت به صورت نیمه وقت میسر می باشد، شما می توانید به راحتی چند پروژه را به طور همزمان پذیرفته و مدیریت نمایید؛ بنابراین بازار کار حسابرس به گونه ای است که می تواند از سوی کارفرمایان مختلف و پذیرش پروژه های متعدد از حمایت مالی برخوردار شود. دوره های کارآموزی که در بسیاری از موسسات و شرکت های فعال نظیر شرکت اقتصاد قرن برگزار می گردد، فرصت خوبی است تا شما بتوانید به میزان تجربه و اندوخته های خود بیفزایید و خود در مواجهه با یک پروژه ی رسمی و حقیقی بیازمایید. برای کسب اطلاعات کافی در این خصوص می توانید با مجموعه ی ما تماس بگیرید و با کارشناسان واحد آموزش صحبت نمایید.

Rate this post

ارسال یک پاسخ