اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

اگر هنوز در وب سایت ما ثبت نام نکرده اید با کلیک بر روی دکمه ایجاد حساب کاربری در کوتاه ترین زمان در وب سایت ما ثبت نام کنید و از تمامی امکانات وب سایت بصورت رایگان استفاده کنید.

بازار کار حسابداری

بازار کار حسابداری

بازار کار حسابدار

یکی از مشاغل بسیار پر کاربرد در دنیای کسب و کار های امروزی، شغل حسابداری است و در ایران نیز تعداد فارغ التحصیلان و متخصصان این رشته بسیار است و تعداد زیادی از این افراد نیز به صورت تمام وقت یا پاره وقت مشغول به کار می باشند. اگر بین مشاغل مختلف یک بررسی کلی صورت گیرد، معمولا این نتیجه کسب خواهد شد که بازار کار حسابدار قابل قبول و تا حدی رضایت بخش است؛ زیرا تمامی شرکت ها، موسسات، فروشگاه ها و حتی بیزینس های شخصی و یا محدود هم به صورت روزانه یا ماهانه به عملیات حسابداری نیاز دارند و همین موضوع حاکی از آن است که برای یک شخص مسلط به این تخصص، همیشه کار وجود خواهد داشت. بسیاری از شغل ها درآمد ثابتی دارند اما شرایط بازار کار حسابدار به گونه ای است که شما تا حد زیادی در میزان کسب درآمد خود اختیار دارید و مستقل هستید، به این معنا که می توانید علاوه بر کار کردن در یک مجموعه به صورت روتین و ثابت، پروژه های نیمه وقت بگیرید و با انجام و تحویل دادن آن ها به میزان درآمد هفتگی یا ماهیانه ی خودتان بیفزایید. البته ممکن است اگر پای صحبت برخی از حسابداران بنشینید، چندان از شرایط موجود راضی نباشند؛ چرا که بازار کار حسابدار و حقوق آن ها تا حد زیادی تابع نوع پروژه ی محاسباتی و پیچیدگی های آن و تعداد ساعات کاری می باشد و در سال های اخیر هم بسیاری از شرکت های دولتی و خصوصی از استخدام شخصی برای انجام این امور پرهیز می کند و دریافته اند که برون سپاری پروژه ها انتخاب بهتر و بصرفه تری برای آن ها است، با این وجود در یک برآورد کلی بازار کار رشته حسابداری به صورتی است که برای متخصصان، فارغ التحصیلان و کسانی که دوره های آموزش حسابداری ویژه بازار کار را گذرانده اند، امیدوار کننده می باشد.

در بازار کار حسابدار در ایران، تعیین دستمزد برعهده ی چه کسی است؟

بدون شک در هر شغلی که فعالیت داشته باشید، می توانید با رعایت نمودن برخی از نکات شرایط بهتری را از نظر کاری و مالی برای خودتان فراهم نمایید. البته تغییر و بهبود یافتن برخی از کلیشه های رایج نیازمند همکاری اکثریت اشخاصی است که به عنوان حسابدار در این زمینه فعالیت می نمایند؛ برای مثال یکی از مهم ترین فاکتور های موفقیت و پیشرفت در هر شغلی این است که شما قدر و ارزش عملکرد و خدماتی که ارائه می دهید را بدانید، حتی اگر کارفرمایان به آن واقف نیستند. به این صورت که هیچ وقت برای دستمزد کم کار نکنید و قبل از قبول کردن یک پروژه، این موضوع را در نظر بگیرید که در ازای دریافت چه مبلغی از انجام آن کار رضایت کافی خواهید داشت. این مسئله به وفور در بازار کار حسابدار های فعال در کشور دیده می شود؛ چرا که بسیار دیده شده است که حسابداران با وجود اینکه وقت و انرژی زیادی صرف می نمایند اما با قیمت کم حاضر به پذیرش پروژه های متعدد می گردند؛ بر این اساس چون در این زمینه ی کاری، درآمد و دستمزد مشخصی وجود ندارد و از پیش تعیین نشده است، تعیین درآمد در بازار کار حسابدار باید بر مبنای نوع پروژه و خدمات و همچنین بر اساس نظر خود شخص تحویل گیرنده ی پروژه باشد؛ چرا که بسیاری از این افراد دارای تحصیلات عالیه و نیز تجربه و سابقه کاری زیاد هستند و به همین دلیل بهتر است که در هنگام پذیرش پروژه نظر خود را در مورد تعیین دستمزد، درآمد و حقوق به صورت واضح با کارفرما در میان بگذارند. به یاد داشته باشید که در بازار کار حسابدار در ایران که آنچنان هم خلوت نیست، زمانی می توانید با موفقیت پیش بروید که از تخصص و اعتماد به نفس کافی برخوردار باشید.

در بازار کار حسابدار انجام چه وظایفی بر عهده ی او می باشد؟

اگر شما می خواهید پس از کسب اموزش های لازم در این حرفه ی تخصصی مشغول به کار شوید، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که صرفا تسلط به امور محاسباتی و مالیاتی نیست که موجب پیشرفت شما خواهد شد بلکه باید به اخلاق و منش لازم برای ماندگاری در این شغل نیز مجهز باشید. بازار کار حسابدار، فضایی برای پیشرفت تمام کسانی است که مبنای کار خود اخلاقیات قرار می دهند و در کنار آن سعی در انجام امور محوله با بیشترین میزان کیفیت را دارند و ضمنا حق و حقوق خود را نیز نادیده نمی گیرند و در هنگام تعیین دستمزد به ازای انجام پروژه  های حسابداری با هوشمندی کافی عمل می نمایند. وظایف یک حسابدار در حوزه های مختلف می تواند متفاوت باشد و مسئولیت های وی وابسته به نوع کار و پروژه ای که قبول می کند، از بخش های متفاوتی تشکیل شده باشد اما یک مسئله ی مشترک در بازار کار حسابدار و صرف نظر از نوع پروژه وجود دارد و آن هم به توانایی شخص در بررسی و کنترل صحت و اعتبار اطلاعات و همچنین ثبت دقیق آن ها مربوط می شود. به طور خلاصه، وظایف حسابدار در گزینه های زیر خلاصه می گردد:

سندرسی و تشخیص اعتبار اسناد، مدارک، ارقام و داده های اولیه

رفع مغایرت و تطبیق اسناد با یکدیگر و به روز رسانی آن ها

کنترل زیر مجموعه ها و چگونگی انجام امور به جهت بررسی جامع تر

ارائه ی گزارشات نهایی معتبر به کارفرما

بازار کار حسابدار در تهران و کرج چگونه است؟

طبیعتا در تهران و سایر شهر های بزرگ و پر جمعیت ایران به دلیل رونق اقتصاد، دارا بودن ظرفیت های اقتصادی و همچنین فعالیت تعداد بیشتری از کارفرمایان در قالب موسسات و شرکت های دولتی و خصوصی، بستر گسترده تری به جهت کسب درآمد برای حسابداران وجود دارد اما باید در نظر بگیرید که به موازات آن میزان رقابت نیز بیشتر است و این در حالی است که با افزایش تعدد فرصت های شغلی، شما می توانید ضمن افزودن بر میزان آگاهی و تخصص های خود متقاضی دریافت کار های متفاوتی باشید؛ پس یکی از نکات مهم برای بهره مندی از کیفیت بیشتر در شغلتان و در بازار کار حسابدار در تهران و کرج این است که نسبت به فراگیری آموزش های بیشتر کوشا بوده و اقدام نمایید. توجه داشته باشید که هر روز کارفرمایان گوناگونی درصدد استخدام یا برون سپاری امور به حسابداران هستند .

آیا شما از مهارت کافی برای پذیرش پروژه های حرفه ای تر برخوردارید؟

تاثیر تسلط به نرم افزار های حسابداری در به دست آوردن فرصت های شغلی بهتر در بازار کار حسابدار

در صورتی که می خواهید در این حوزه ی کاری بهتر عمل کنید، استفاده از دوره های آموزشی شرکت اقتصاد قرن در تهران و کرج می تواند بهترین گزینه ی پیش رویتان باشد. در این جلسات آموزشی در خصوص رشته ی خودتان می توانید از اطلاعات جامع و تخصصی در مورد حسابداری، مالیات، حقوق و دستمزد، نرم افزار های تخصصی و ….. بهره مند شوید. توجه داشته باشید که یکی از بهترین مهارت ها برای خوش درخشیدن در بازار کار حسابداری این است که به جدید ترین و پر کاربردترین نرم افزار های تخصصی مطرح در این حوزه مسلط شوید؛ چرا که امروزه سیستم های کامپیوتری نقش مهمی در انجام دقیق تر و سریع تر امور دارند. برای اطلاع از شرایط شرکت در دوره های آموزشی نرم افزار های حسابداری و مالیاتی فقط کافی است که از طریق شماره های درج شده در این وب سایت با شرکت اقتصاد قرن تماس بگیرید.

 

۴/۵ - (۱ امتیاز)

ارسال یک پاسخ