اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

اگر هنوز در وب سایت ما ثبت نام نکرده اید با کلیک بر روی دکمه ایجاد حساب کاربری در کوتاه ترین زمان در وب سایت ما ثبت نام کنید و از تمامی امکانات وب سایت بصورت رایگان استفاده کنید.

حسابداری و حسابرسی تهران

حسابداری و حسابرسی استان تهران

در خصوص کسب و کار های امروزی، ضرورت تشکیل انجمن های حرفه ای بر هیچ کسی پوشیده نیست و طبیعتا چنین تشکل هایی به جهت مدیریت امور مرتبط به حوزه های تخصصی نقشی بسیار مهم و کلیدی دارند. انجمن حسابداران خبره ایران به عنوان اولین انجمن تشکیل شده در حوزه ی حسابداری، با همکاری و مساعدت اعضای محترم موسس انجمن، توانسته است در سال های فعالیت خود به بهترین شکل به وظایف تعیین شده، عمل نماید.

 • به طور کلی هر انجمنی باید از یک دستور جلسه برخوردار باشد که مطابق با آن اعضای شورا، حسابرس مربوطه و حق عضویت برای اعضا تعیین گردد. انجمن حسابداری و حسابرسی استان تهران نیز با تکیه بر این مصوبات جمعی از متخصصان حرفه ای فعال در این حوزه ی تخصصی را انتخاب نموده و در سال های اخیر افتخار همکاری با آنان را داشته است.
 • طبیعتا هر یک از تشکل های رسمی باید به صورت رسمی و قانونی در اداره ی ثبت شرکت ها به ثبت برسند و اگر این گونه نباشد، فاقد اعتبار خواهند بود. رعایت این نکته ی اساسی برای تمامی انجمن های تازه تاسیس ضروری می باشد.
 • هر انجمنی باید از یک نشانه ی تجاری یا لوگو برخوردار باشد و آن نیز به ثبت رسمی برسد، جالب است بدانید که طراحی نشانواره ی انجمن حسابداری و حسابرسی استان تهران توسط هنرمند و گرافیست مشهور ایرانی، مرتضی ممیز انجام شده است و همین موضوع حاکی از این است که رعایت اصول در تاسیس یک انجمن و حتی طراحی لوگو تا چه حد حائز اهمیت می باشد؛ چرا که حرفه ی حسابداری و حسابرسی بسیار تخصصی بوده و نیازمند توجه و دقت و رسیدگی همه جانبه است.

مهم ترین خدمات و اقدامات انجمن حسابداری و حسابرسی استان تهران  چیست؟

از بدو تاسیس انجمن حسابداران خبره ایران، برخی از موارد به عنوان خدمات تعیین و معرفی شد و در طول سالیان طولانی و موفقیت آمیز فعالیت این تشکل شاهد اقدامات گوناگونی بوده ایم.

 • حضور در عرصه ی آموزش یکی از مهم ترین اقدامات این مجموعه بوده است، به این صورت که با برگزاری دوره های آموزشی سعی در ارتقای دانش و مهارت اعضا و همچنین سایر متقاضیان داشته است. این دوره ها کاملا تخصصی، حرفه ای و کاربردی بوده اند و با همکاری مرکز آموزش حسابداران خبره (PACT) و موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران برگزار شده اند.
 • یکی دیگر از خدمات انجمن حسابداری و حسابرسی استان تهران منتشر نمودن نشریات تخصصی با عنوان ماهنامه حسابدار بوده است که این اقدام ارزنده از سال ۱۳۵۵ به انجام رسیده است.
 • این مجموعه در جهت اشاعه و ترویج اطلاعات تخصصی نیز فعال بوده و با برگزاری سمینار های تخصصی در به چالش کشیدن اطلاعات، به روز رسانی و همچنین توسعه ی اطلاعاتی متخصصان نقش بسیار مهمی را ایفا نموده است.

مهم ترین وظایف انجمن حسابداری و حسابرسی استان تهران چیست؟

مواردی که در ادامه ی این مطلب از ان ها به عنوان وظایف این تشکل یاد می کنیم، در واقع بین تمامی مجموعه هایی که به عنوان یک انجمن تخصصی فعالیت دارند مشترک است و در واقع همگی آن ها اهداف یکسانی دارند و در جهت نیل به یک هدف کلی مشخص، فعالیت می کنند. انجمن حسابداری و حسابرسی هر استان و هر شهری از کشور ایران موظف به رعایت نمودن قوانین و استاندارد های جاری و عمل نمودن به وظایفی هستند که در جهت توسعه و رشد و بقای خود و سایر نهاد های وابسته تعیین شده اند:

 • تشکیل یک گروه حرفه ای و متخصص به جهت رسیدگی به امور جاری در این زمینه ی کاری و حرفه ای
 • کمک به افزایش سطح دانش، معلومات و آگاهی اعضای انجمن و سایر افراد از طریق روش های نوین، برگزاری کارگاه های آموزشی
 • به کارگیری فنون و تجارب و شیوه های پیشرفته و مورد تایید در سطح جهانی ( که البته با قوانین جمهوری اسلامی مغایرتی نداشته باشند. )
 • یکی دیگر از وظایف و در واقع دلایل تاسیس انجمن حسابداری و حسابرسی استان تهران در نظر گرفتن رهنمود ها، آیین های رفتاری و ارائه ی خط مشی مشخص است که قابلیت استفاده توسط سایر فعالان در این صنف تخصصی را داشته باشند .
 • همچنین یکی دیگر از وظایف مهم و دغدغه های اصلی این انجمن، تلاش برای ایجاد فرصت های اشتغال زایی بهتر و بیشتر برای فارغ التحصیلان و متخصصان رشته های حسابداری و حسابرسی بوده است.
 • هر انجمن موظف است تا با بهره مندی از قدرت مدیریت و نظارت همه جانبه، نحوه ی عملکرد اعضا را زیر نظر بگیرد؛ چرا که عملکرد بی نقص یک عضو می تواند بر کل مجموعه و همچنین موسسات، شرکت ها و نهاد های تاثیر پذیر اثر بگذارد.
 • تلاش های بی وقفه ی انجمن حسابداری و حسابرسی استان تهران و انجمن حسابداران خبره ایران، باعث شده است که نقش اساسی این حرفه و کسب و کار های تابع برای همگان آشکار گردد و تاثیر گذاری واضح آن در وضعیت اقتصادی جامعه نیز تا حد زیادی محرز شود.

عملکرد انجمن حسابداری و حسابرسی استان تهران در حوزه ی آموزش

همانطور که بار ها در مقالات تخصصی این وب سایت به چنین موضوعی اشاره داشته ایم، آموزش یکی از مهم ترین وظایف چنین تشکلی است. آموزش و اطلاع رسانی مستقیم به اعضا و همچنین تاثیر گذاری غیر مستقیم بر اشخاص حقیقی و حقوقی وابسته. در واقع زمانی که یک گروه متخصص سعی در ارائه و انتشار اطلاعاتی جامع تر دارند، بر روی یک صنف اثر خواهند داشت و به همین دلیل ضروری است که تا حد امکان نسبت به ترویج دانش تخصصی تر کوشا باشند. انجمن حسابداری و حسابرسی استان تهران نیز در سال های متمادی حضور خود در این عرصه سعی داشته است که با برگزاری دوره های آموزشی و سمینار های علمی و عملی و همچنین در دسترس قرار دادن امکانات آموزشی لازم موجبات و زمینه ی تقویت روحیه ی پژوهشی و ابتکار را در اعضا و سایر علاقمندان و فعالان در این حوزه، فراهم آورد. انجمن حسابداری و حسابرسی استان تهران با رسیدگی به چنین دغدغه ی مهمی توانسته است تا حد بسیار زیادی در ارتقا سطح دانش فردی اعضا موثر واقع شود و همچنین از دیگر تاثیرات فعالیت این تشکل در حوزه ی آموزش می توان به افزایش توانمندی افراد در حل مسائل و مشکلات مرتبط با این حرفه ی تخصصی اشاره نمود.

انجمن های حسابداری و حسابرسی

 

 

ارسال یک پاسخ