مهلت تشکیل پرونده مالیاتی

پرسش

مهلت تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی در صورتی که کارگاه ازبدو تاسیس فعالیت مشمول بر مالیات داشته باشه باز هم ۴ ماه هست؟

۵/۵ - (۱ امتیاز)
در حال پیشرفت 0
ناشناس 52 سال 1400/4/17 0:00:00 1 پاسخ 73 بازدیدها 0

پاسخ ( ۱ )

  1. مهلت تشکیل پرونده برای اشخاص حقوقی مطابق قوانین و مقررات مالیاتی چهار ماه می باشد .

    در صورتی که اشخاص حقیقی در این مهلت نسبت به تشکیل پرونده مالیاتی اقدام ننمایند از معافیت های بر مالیات بر درآمد محروم می شوند .

    حال در صورتی که مودی در طی این چهار ماه تکلیف مالیلتی بر عهده داشته باشد و تا مادامی که اقدام به تشکیل پرونده مالیاتی نماید مشمول جرایم پیش بینی شده می شود .

    به بیان دیگر در صورتی که مودی در اول مهر شروع به فعالیت نماید تا پایان دی ماه برای تشکیل پرونده مالیاتی فرصت دارد ولی در صورتی که از مهر ماه دارای پرسنل بوده و می بایست خلاصه لیست مالیات بر حقوق پرسنل خود را اظهار نماید ف تا مادامی که تشکیل پرونده خود را انجام ندهد قادر به ابین کار نبوده و مشمول جرایم ماده ۱۹۷ و ۱۹۹ قانون مالیات های مستقیم می شود .

ارسال یک پاسخ