معاملات فصلی

پرسش

سلام و عرض ادب سوال داشتم درمورد فروش در معاملات:

ما فروش به افراد واسطه گر زیاد داریم خواستم بدونم چطور تو معاملات ثبت میشه چون نمیدونم پرونده مالیاتی دارن یا خیر فروشمون خیلی زیاده بهشون یعنی توی طول فصل شاید از پنج میلیون هم بیشتر بشه

Rate this question
در حال پیشرفت 0
ناشناس 1 سال ۱۴۰۰/۴/۱۶ ۱۵:۰۲:۵۶ 1 پاسخ 73 بازدیدها 0

پاسخ ( ۱ )

  0
  ۱۴۰۰/۴/۱۶ ۱۵:۳۱:۵۴

  در گزارش فروش فصلی می بایست فروش به افراد مذکور را مطابق معمول و سایر اشخاص اعلام فرمایید .

  در هنگام ارسال گزارش فصلی برای اینگونه اشخاص که مودیان مالیاتی حقیقی محسوب می شوند داشتن شماره ملی ایشان کفایت می نماید و این مورد که تشکیل پرونده مالیلاتی داده و یا نداده باشند تاثیری بر فرآیند ثبت گزارش فروش شما ندارد .

  حال نکته ای که در این مورد ایجاد مشکل می نماید خودداری نمایندگان از دادن اطلاعات شخی و کد ملی می باشد که در این خصوص دقت فرمایید در هنگام صدور فاکتور برای اشخاص گرفتن اطلاعات هویتی از ایشان ضروری بوده و در غیر اینصورت مطابق ماده ۱۹ آیین نامه اجرایی تبصره ۳ قانون مالیات های مستقیم جریمه ای معادل دو درصد مبلغ فاکتور بابت عدم درج کد اقتصادی و مشخصات طرف معامله محاسبه خواهد شد .

  حال در صورت داشتن مشکل با نمایندگان فروش و برای متضرر نشدن شرکت بابت جرایم مالیاتی می توان فاکتور فروش را برای مشتری نماینده و یا به عبارت دیگر مصرف کننده نهایی صادر نمود .

  در صورتی که طورع معامله مصرف کننده نهایی باشد می توان گزارش فروش فصلی را صرف نظر از مبلغ معامله به صورت تجمیع ارسال نمود .

ارسال یک پاسخ