معافیت نرخ صفر

پرسش

سلام

اگر یک شرکت خارجی در ایران فعالیت داشته باشد آیا می‌تواند از معافیت نرخ صفر بهره مند شود ؟

Rate this question
در حال پیشرفت 0
Mohammadkhansari 5 ماه ۱۴۰۱/۶/۳۱ ۱۱:۴۳:۱۷ 1 پاسخ 13 بازدیدها 0

پاسخ ( ۱ )

  1. با سلام و درود

    طبق ماده ۲ قانون مالیات های مستقیم موارد قید شده در این ماده میتواند جزو موارد مالیات با نرخ صفر باشد اما طبق ماده ۱ قانون مالیات مستقیم شرکت خارجی برای کسب درآمد و فعالیت در ایران لازم هست که یک شعبه یا نمایندگی در داخل ایران داشته باشد در نتیجه میتوان گفت اگر شرکت ها یا موسسات قید شده در ماده ۲ قانون مالیات مستقیم در ایران فعالیت داشته باشند، میتوانند جزو موارد نرخ صفر مالیاتی محسوب شوند.

ارسال یک پاسخ