مشاوره مالی و مالیاتی چگونه انجام میشود؟

پرسش

مشاوره مالی و مالیاتی چگونه انجام میشود؟چطوری باید یاد بگیریم؟آموزشی بابت مشاوره مالیاتی هست جایی؟

حل شده 1
علی 5 سال ۱۳۹۸/۲/۱۱ ۲۰:۴۳:۵۱ 3 پاسخ 891 بازدیدها 0

پاسخ ها ( ۳ )

  1
  ۱۳۹۸/۲/۱۱ ۲۰:۴۵:۱۳

  سیستم مدیریت مالی فعلی کسب و کار شما به صورت دقیق مورد بررسی قرار می گیرد و سعی خواهد شد تا نقاط ضعف و قوت آن به طور دقیق شناسایی و ارزیابی شود.

  – پیشنهاداتی برای بهبود این سیستم توسط کارشناسان موسسه حسابداری و حسابرسی اقتصاد قرن بیان می گردد.

  – از آنجایی که پرداخت مالیات یک وظیفه ی قانونی است و البته برای اینکه کسب و کار شما مشمول جریمه های مالیاتی نگردد، در جلسات مشاوره مالی و مالیاتی تمامی نکات مرتبط با پرداخت مالیات که لازم است شما از آن مطلع باشید و انها را رعایت نمایید ، برایتان شرح داده خواهد شد.

  – اطلاعات لازم در خصوص معافیت های مالیاتی، مالیات شعبات شرکت های خارجی در ایران، گزارشات مالیاتی و … ارائه خواهد شد.

  – صورت های مالی لازم جهت ارائه به سازمان های دولتی مثل بانک ها و دیگر مراکز بررسی، ویرایش و تنظیم می گردد.

  – رسیدگی به پرونده های مالیاتی کارفرمایان یکی دیگر از کارهایی است که در حوزه ی خدمات مشاوره مالی و مالیاتیموسسه حسابرسی اقتصاد قرن قرار می گیرد.

  – تنظیم اظهارنامه های مالیاتی و ارزش افزوده، اخذ کد اقتصادی، تحریر و نگارش دفاتر قانونی مرتبط با کسب و کار کارفرما مطابق با آئین نامه های موجود و پلمپ دفاتر قانونی قبل از شروع سال مالی از دیگر خدمات ما می باشد.

 1. سلام
  مشاوره مالی و مالیاتی حیطه ای  فراتر از بحث اپراتور مالی و  حسابداری  و حتی مدیر مالی است .

  در واقع بحث مشاوره مالی و مالیاتی جزء زمینه های مهم و تاثیر گذاری است که در تصمیم گیری های بالفعل و آتی مدیران نقش به سزایی دارد.

  عدم مشاوره مناسب و استفاده از نظریات افراد ناآشنا به  امور مالیاتی می تواند صدمات اساسی و گاهی جبران ناپذیر به شرکت ها وارد کند.

  مشاوران مالی و مالیاتی افرادی مطلع و آگاه نسبت به قوانین و مقررات مالیاتی ، قانون کار ، تامین اجتماعی ، آشنا به سیستم بانکی و بانکداری و قوانین گمرک و … هستند و این اطلاعات را همیشه به روز میکنند.

  بهترین پاسخ
 2. مشاور مالی نقش بسیار مهمی در هر شرکتی ایفا می­کند. در واقع نقش مشاور مالی، اداره کردن منابع مالی و مصارف یک شرکت است. مدیر یا مشاوری مالی، سعی می‌­کند با رصد مصارف مالی و هزینه‌­ها و تعریف میزان هزینه­‌های مختلف در یک شرکت، میزان سود آن ­را به حداکثر رسانده و هزینه­‌ها را به پایین­­ترین سطح ممکن کاهش دهد. از منظر حقوقی نیز، یک مشاور مالی باید به روشی عمل کند که سود شرکت، در مدت کوتاهی به حداکثر رسیده و ثروت سهامداران نیز در دراز مدت، به بیشینه حالت خود، ارتقاء یابد. البته از نظر حقوقی، انتخاب این شخص بسیار اهمیت داد
  مشاور امور مالیاتی، از شاخه‌های مشاوره است و به فردی آموزش دیده در امور مالی و حسابداری اطلاق می‌شود که دارای شناخت عمیق از حقوق مالیاتی می‌باشد. خدمات یک مشاور مالیاتی اغلب به منظور به حداقل رساندن میزان مالیات در چارچوب قانون می‌باشد.

  در قانون کشور ایران توسط قانون گذار منابع مختلفی برای اخذ مالیات تعریف شده است که میتوان به مالیات اشخاص حقیقی،حقوقی،سر قفلی،ارث،نقل و انتقال املاک,حقوق،مالیات بر ارزش افزوده و … اشاره کرد.هر کدام از این موارد دارای پیچیدگی های زیاد در مواد قانونی و تبصره ها و بند های قانونی هستند و همچنین به طور مداوم در حال تغییرات و الحاق تبصره های جدید هستند.فرایند تشکیل پرونده مالیاتی و دستیابی به نتیجه ایده ال که همان به حداقل رساندن مالیات است،نیازمند تسلط کامل بر قوانین،مواد و تبصره های مختلف،به روز بودن و اطلاع از الحاقیه های جدید و تجربه کافی در روند پرونده های مالیاتی است که این امور بر عهده شخصی تحت عنوان مشاور مالیاتی می باشد.

  یک مشاور مالی و مالیاتی با تجربه باید اطلاعات حقوقی کافی داشته باشد تا بتواند مطالبات شرکت را به سرانجام برساند.
  روابط عمومی بالا می­‌تواند یکی دیگر از توانا­یی­‌های یک مشاور مالی موفق است. این روابط عمومی برای شروع مذاکره با مشتریان جدید بسیار مورد نیاز است.
  وقتی شخصی به عنوان مشاور مالی، وارد یک واحد تجاری می­‌شود، باید بتواند به صاحبان آن واحد، نحوه شروع کردن یک فعالیت مالی را نشان دهد. یعنی به آن­ها راه­کارهای بدهد که در کار تجاری خود دچار ضرر و زیان نشوند. جلوگیری از زیان از منظر حقوقی بسیار اهمیت دارد.
  یک مشاور مالی، نحوه انجام یک بازاریابی را متناسب با نیاز شرکت، به مدیرعامل آن ارائه می­‌کند. گاهی مدیران شرکت، به نوعی بازاریابی و تبلیغات، روی می­‌آورند که متناسب با روال شرکت نیست. به همین خاطر هدایت مسیر این بازاریابی از جمله توانایی­‌هایی یک مشاور مالی مناسب است. این موضوع را می‌توان در حیطه حقوقی نیز پیگیری کرد.

   

ارسال یک پاسخ