مانده مرخصی منفی

پرسش

سلام وقت بخیر

درخصوص مانده مرخصی منفی پرسنل بهترین راهکار برای ثبت مانده مرخصی بدون کسر از کارکرد ومشکل در کارکرد محاسباتی بیمه ای چی چیزی میتوان باشد لطفا راهنمایی کنید

 

در حال پیشرفت 0
موسوی 1 سال ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ ۱۰:۳۴:۰۱ 2 پاسخ 379 بازدیدها 0

پاسخ ها ( ۲ )

  0
  ۱۴۰۱/۱۱/۵ ۰:۱۵:۴۹

  سلام وقت بخیر

  مرخصی منفی در قانون کار پیش بینی نشده اما در اکثر شرکت ها به صورت عرف درآمده. در واقع فقط براساس توافق بین کارگر و کارفرما می باشد که به کارگر اجازه می دهد با این روش از مرخصی خودش استفاده کند که به دلیل غیر قانونی بودن این نوع از مرخصی، در صورت شکایت کارگر، اداره کار هیچ گونه حمایتی از کارفرما نمی کند. به همین دلیل هیچ مبنایی برای محاسبه مانده مرخصی منفی وجود ندارد. اما عادلانه ترین روش آن کسر از کارکرد پرسنل است به نحوی که هم تعطیلات را شامل شود و هم روی عیدی و سنوات پرسنل تأثیر نگذارد.

  0
  ۱۴۰۱/۱۱/۵ ۰:۲۲:۲۸

  سلام وقت بخیر

  مرخصی منفی در قانون کار پیش بینی نشده اما در اکثر شرکت ها به صورت عرف درآمده و درواقع فقط بر اساس توافق بین کارگر و کارفرما میباشد که به کارگر اجازه می دهد با این روش از مرخصی خودش استفاده نماید. اما به دلیل غیر قانونی بودن این نوع از مرخصی، در صورت شکایت کارگر، اداره کار هیچ گونه حمایتی از کارفرما نمیکند. به همین دلیل هیچ مبنایی برای محاسبه مانده مرخصی منفی وجود ندارد. اما عادلانه ترین روش آن کسر از کارکرد پرسنل است به نحوی که هم تعطیلات را شامل شود و هم روی عیدی و سنوات پرسنل تأثیر گذار نباشد.

ارسال یک پاسخ