مالیات حقوق

پرسش

سلام.
شخصی در سال ۱۳۹۸ بعنوان مشاوره ، مبلغ ۵۰۰میلیون ریال که ۳۰ میلیون ریال آن عیدی بوده است دریافت نموده است. مالیات شخص مورد نظر چه مبلعی است؟

۵/۵ - (۱ امتیاز)
در حال پیشرفت 0
S.shahsavar 52 سال 1398/12/20 0:00:00 2 پاسخ 455 بازدیدها 0

پاسخ ها ( ۲ )

  1. درود بر شما 

    ۱۰ درصد مالیات تکلیفی بابت مشاوره باید کسر از حساب مشاور و پرداخت به سازمان گردد

    مگر اینکه مشاور تحت پوشش بیمه کارفرما باشد که شرایط تغییر می کند

    http://www.ithce.ir/shop

  2. از مبلغی که به عنوان حق المشاوره پرداخت میشود، ۱۰% موضوع تبصره یک ماده ۸۶ قانون مالیات مستقیم کسر می شود و پرداخت صورت می گیرد.

    این مالیات به عنوان مالیات حقوق شناخته می شود که کمتر از سقف معافیت مالیات حقوق می باشد.

ارسال یک پاسخ