مالیات حقوق

پرسش

وقتی پرسنل من از محل کار قبلیش ترک کار نخورده باشه پرسنل غیراصلی میشه
من بابت این موضوع باید مالیات حقوقشو پرداخت کنم؟

در حال پیشرفت 0
ناشناس 2 ماه ۱۴۰۲/۹/۳۰ ۱۴:۱۵:۰۱ 1 پاسخ 13 بازدیدها 0

پاسخ ( ۱ )

    0
    ۱۴۰۲/۱۰/۱ ۱۳:۳۲:۰۱

    سلام وقت بخیر سئوال شما دو حالت دارد:

    حالت اول) اگر پرسنل شما همزمان در دو محل کار فعالیت دارد. در محل کاری که به عنوان پرسنل اصلی تعریف شده یک بار لازم هست مالیات حقوق را به همراه برخورداری از معافیت ماده ۸۴ ق.م.م پرداخت کند و در محل کار یا محل کارهایی که به عنوان پرسنل غیر اصلی تعریف شده لازم هست مجدد مالیات حقوق را پرداخت کند اما این بار بدون برخورداری از معافیت ماده ۸۴. (در عمل معافیت مالیات حقوق فقط یک بار شامل حال پرسنل می شود)

    حالت دوم) روند انجام ترک کار پرسنل شما از محل کار قبلی، در سامانه مالیات حقوق به صورت کامل انجام نشده که برای حل این مسئله لازم هست این کار از سمت واحد مالی محل کار قبلی پرسنل شما به صورت کامل انجام شود تا پرسنل شما بتواند در محل کار شما به صورت پرسنل اصلی تعریف شود.

ارسال یک پاسخ