صورت معاملات

پرسش

سلام .

۲ فاکتور از یک طرف حساب ( حقیقی )به ارزش ۱۰۰ میلیون و ۲۵۰ میلیون ریال داریم آیا نیاز به دریافت مشخصات طرف حساب میباشد؟

Rate this question
در حال پیشرفت 0
Mohammadkhansari 5 ماه ۱۴۰۱/۶/۱۹ ۹:۴۵:۲۷ 1 پاسخ 10 بازدیدها 0

پاسخ ( ۱ )

  1. سلام وقت بخیر با اینکه طرف حساب یک شخص حقیقی هست، اما چون سرجمع کل فاکتورهای طرف حساب به مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال در یک فصل میباشد و طبق مصوبه سال ۱۴۰۱ از ۵% حد نصاب معاملات در سال ۱۴۰۱ بیشتر میباشد،

    ( ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰*۵%=۵۰۰۰۰۰۰۰ ) در نتیجه باید طرف حساب علی رغم حقیقی بودن به طور کامل افشا شود. در غیر اینصورت طبق ماده ۱۶۹ مکرر مشمول جریمه قابل بخشودگی بین ۱ تا ۲ درصد مبلغ مورد معامله به تناسب عدم افشا میشود.

ارسال یک پاسخ