صورت جلسه افزایش سرمایه

پرسش

سلام

بابت ثبت صورت جلسه افزایش سرمایه چه مراحلی را باید طی نماییم ؟

حل شده 0
Mohammadkhansari 2 سال ۱۴۰۱/۸/۲۹ ۸:۱۳:۳۱ 2 پاسخ 21 بازدیدها 1

پاسخ ها ( ۲ )

  1
  ۱۴۰۱/۸/۲۹ ۱۹:۴۸:۳۲

  سلام وقت بخیر

  اولین مرحله انتخاب نوع افزایش سرمایه ای است که قرار است به شرکت اضافه شود. در مرحله بعدی متن صورتجلسه افزایش سرمایه تنظیم می شود و به امضای تمام سهام داران می رسد. در عنوان صورتجلسه نام شرکت، شناسه ملی و شماره ثبت شرکت، تاریخ و ساعت صورتجلسه، وضعیت حضور سهام داران و نوع مجمع قید میشود.

  سپس هیئت رئیسه تشکیل می شود که شامل رئیس هیئت مدیره، نائب رئیس هیئت مدیره، عضو هیئت مدیره، مدیر عامل، بازرس اصلی و بازرس علی البدل می باشند، به همراه شماره ملی هر کدام در ادامه متن صورتجلسه قید میشود و در نهایت صورتجلسه به امضای تمام سهام داران می رسد.

  در مرحله بعدی با مراجعه به سامانه ثبت شرکت ها به آدرس irsherkat.ssaa.ir اقدام به ثبت صورتجلسه افزایش سرمایه در این سامانه می کنید و با استفاده از شماره پیگیری داده شده مراحل را از طریق سامانه پیگیری می نمایید و اقدام به گرفتن رسید پذیرش از سامانه می کنید.

  نکته ای که وجود دارد این هست که بعد از تکمیل اطلاعات در سامانه، فقط ۳۰ روز مهلت دارید تا صورتجلسه و مدارک را به اداره ثبت شرکت ها ارائه دهید. در غیر اینصورت، صورتجلسه باطل خواهد شد.

  بهترین پاسخ
 1. لازم به ذکر هست پس از طی کردن تمام مراحل بالا باید آگهی تغییرات افزایش سرمایه به صورت رسمی در سامانه مربوط به روزنامه رسمی کشور به آدرس rrk.ir نیز اعلام شود.

ارسال یک پاسخ