خرید و فروش فصلی

پرسش

سلام میخواستم بدونم اگه تو اصلاح حساب تو سایت خرید و فروش فصلی ؛ که یه بارم هم بیشتر نمیشه اصلاح کرد اشتباه کنی و همون یه بارم اشتباه ثبت کنی برای اصلاح بار دوم چیکار باید کرد؟

Rate this question
حل شده 0
محسن 52 سال 1398/10/18 0:00:00 3 پاسخ 544 بازدیدها 0

پاسخ ها ( ۳ )

 1. ویرایش گزارش خرید و فروش فصلی پس از ثبت نهایی و دریافت کد رهگیری:

  در صورت نیاز به اصلاح یا حذف یکی از موارد ثبت شده در گزارشات فصلی، ابتدا باید با استفاده از نام کاربری و رمز خود به سایت ارسال گزارشات خرید و فروش فصلی وارد شده و بخش و فصلی که قصد اصلاح اطلاعات آن را دارید انتخاب کنید:

   

   

  پس از کلیک در صفحه نمایش داده شده اطلاعات کلی گزارش ثبت شده را مشاهده می کنید که باید روی نمایش جزئیات کلیک کنید:

   

  بعد از انجام این کار موارد ثبت شده در گزارش نمایش داده می شود که باید روی موردی که قصد اصلاح دارید کلیک کنید:

   

  بعد از انجام این کار صفحه ای باز می شود که در آن مشخصات طرف حساب، مبلغ فاکتور، ارزش افزوده و … پیش از این ثبت کرده اید نمایش داده می شود. بعد از اصلاح هر مورد از اطلاعات ثبت شده در انتهای صفحه گزینه با ویرایش موافقم را انتخاب و در نهایت دکمه ثبت را فشار دهید. در صورتی هم که قصد حذف مورد انتخاب شده را دارید در انتهای گزینه با حذف موافقم را انتخاب کنید. سپس دکمه حذف را فشار دهید. با انجام این کار مورد مد نظر حذف و یا اصلاح می شود.

   

  نکته:

  به دلیل اینکه شما قبلا این گزارش را ارسال کرده اید نیازی به ثبت نهایی ندارید و در صورتی که به رسید گزارش مربوطه نگاه کنید نتیجه اصلاح یا حذف را مشاهده خواهید کرد.

   

  اما اگر قصد اضافه کردن مورد جدیدی به گزارش ارسال شده داشته باشید نمی توانید آن را در گزارش خرید و فروش فصلی که ثبت نهایی شده است ارسال کنید. پس چه راهی برای انجام این کار وجود دارد؟

  در این حالت برای اضافه کردن مورد جدید باید ابتدا باید دوره ای را که مورد جا افتاده در آن بازه قرار دارد ایجاد کنید و پس از آن مورد مد نظر را وارد و ذخیره کرده و در نهایت آن را ثبت نهایی کنید. در این حالت بابت آن فصل دو مورد گزارش ثبت نهایی شده خواهید داشت که جمع آنها نشان دهنده مقدار خرید، فروش و … می باشد.

  بهترین پاسخ
 2. ویرایش گزارش خرید و فروش فصلی پیش از ثبت نهایی:

  در صورتی که گزارشات خود را به صورت غیر آنلاین ارسال می کنید پس از اجرای نرم افزار، به بخشی که قصد اصلاح دارید (خرید، فروش و …) مراجعه کنید و مورد اشتباه را انتخاب کرده و اطلاعات صحیح را وارد و ذخیره کنید. برای حذف مورد اشتباه هم می‎توانید با استفاده از گزینه های موجود در نرم افزار اقدام کنید. در صورت نیاز به اضافه کردن مورد جدید، پس از انتخاب بخش و فصل مربوطه، مشخصات و مبالغ را وارد و ذخیره کرده و پس از کنترل نهایی گزارشات را ارسال کنید.

 3. سلام
  علاوه بر تمام مواردی که جناب مزرعه اشاره کردند
  اگر اعداد ویرایش شده باز هم اشتباه بود با سربرگ و مهر شرکت ،  یک نامه که در آن علت اشتباه بودن رقم اصلاحی و اعداد درست را  به جزء نوشته  و به اداره دارایی مراجعه کنید تا به صورت حضوری پس از تاییدیه از طرف اداره دارایی ،  اعداد توسط واحد انفورماتیک دارایی ویرایش شود.
  فقط دقت داشته باشید بعد از این کار به هیچ عنوان دیگر نمیتوان آن رکورد را اصلاح نمود.

ارسال یک پاسخ