حق اولاد مستمری بگیران تامین اجتماعی

پرسش

سلام،مبلغ حق اولاد مستمری بگیران تامین اجتماعی در سال ۹۹ چقدر میباشد؟

۵/۵ - (۱ امتیاز)
حل شده 0
ناشناس 52 سال 1399/6/24 0:00:00 3 پاسخ 505 بازدیدها 0

پاسخ ها ( ۳ )

 1.  ۱۵ درصد افزایش سنواتی است که طبق قاعده هر ساله وقتی حقوق افزایش می‌یابد با افزایش سنواتی حق عائله مندی و اولاد هم افزایش می‌یابد بنابراین در ابتدا که حق عائله مندی بازنشستگان ۱۵ درصد اعلام شد موضوع افزایش سنواتی بود که در خرداد اعمال و پرداخت شد.
  وی درباره افزایش ۵۰ درصدی حق عائله مندی بازنشستگان گفت: از آنجائیکه در سال گذشته حق اولاد و عائله مندی ۵۰ درصد افزایش یافت بر اساس ماده ۱۰۹ قانون خدمات کشوری وقتی این بخش از حقوق برای شاغلان افزایش می‌یابد به همان میزان باید برای بازنشستگان هم افزایش یابد. این موضوع درباره شاغلان اعمال شده بود که با همکاری‌های سازمان برنامه و بودجه و پیگیری‌هایی که شد موفق به اخذ مجوز افزایش ۵۰ درصد شدیم و سازمان برنامه و بودجه دیروز رسما اعلام کرد که برای اعمال آن مجاز هستیم.
  افتخاری افزود: در تلاش هستیم که از تیرماه این پرداخت انجام بگیرد. ۵۰ درصد حق اولاد و عائله مندی بازنشستگان افزایش می‌یابد و از تاریخ ۹۹/۱/۱ قابل پرداخت است. تلاش خواهیم کرد معوقات ۳ ماهه را هم در تیرماه پرداخت کنیم هرچند که ممکن است در ۳ نوبت این پرداخت صورت بگیرد.
  وی گفت: افراد تحت پوشش همان کسانی هستند که دارای عائله هستند و فرزند دارند. مبلغ آن هم برای افرادی که یک، ۲ یا سه فرزند دارند متفاوت است بنابراین ۵۰ درصد آن هم متفاوت است. احکام برخی از بازنشستگان توسط دستگاه شان صادر می‌شود که این مبلغ باید توسط دستگاه مربوطه پرداخت شود و صندوق آن را پرداخت نمی‌کند.
  این افزایش در حدود ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود. برای آن‌هایی که یک فرزند دارند حدود ۱۲۰ هزار تومان، ۲ فرزند – حدود ۱۴۰ هزار تومان و برای سه فرزندی‌ها حدود ۱۷۰ هزار تومان خواهد بود. بطور متوسط ۱۵۰ هزار تومان به حقوق بازنشستگان در هر ماه اضافه خواهد شد و تلاش می‌کنیم تا پرونده این افزایش در تیرماه بسته و کامل شود.
  وی درباره اقدامات انجام گرفته برای مراجعه کمتر بازنشستگان گفت: از قبل هم صندوق بازنشستگی کشوری بسیاری از اقدامات را بصورت غیر حضوری انجام می‌داد و بسیاری از کار‌ها به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شد و چند ماه است که یک مرکز تماس را فعال کرده ایم که این فعالیت بیشتر هم خواهد شد.
  افتخاری افزود: هم اکنون این مرکز ۲۴ ساعته نیست و در ۲ نوبت فعال است. تلاش می‌کنیم تا در تیرماه به مرکز تماس ۲۴ ساعته تبدیل می‌شود که برنامه‌های نرم افزاری مربوط به آن انجام شده است. تلاش می‌کنیم بازنشستگان تلفنی کارهایشان را انجام دهند و بعد از تماس و دریافت کد پیگیری می‌توانند نتایج را روی سایت مشاهده کنند.
  وی گفت: از اسفند در حال توسعه مرکز تماس هستیم تا در تیرماه کامل و به مرکز تماس ۲۴ ساعته تبدیل شود. در فرایند درمان تکمیلی یک سری امکان جدید اضافه شده است که از فروردین و اردیبهشت عملیاتی شد. از خرداد حق سرانه درمان تکمیلی بازنشستگان را از ۶۰ هزار تومان به ۱۴۰ هزار تومان در ماه افزایش دادیم.
  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: این افزایش امکان خوبی در حوزه درمان تکمیلی برای بازنشستگان ایجاد کرد که می‌توانند پوشش‌های درمان تکمیلی بیشتری دریافت کنند. وقتی سرانه حق بیمه درمان تکمیلی افزایش یافت پوشش‌های متنوع تری برای بازنشستگان ایجاد شد.
  وی گفت: در ادامه این فرایند تسهیل شد و بازنشستگان با کارت ملی می‌توانند به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کنند و دیگر نیازی نیست برای دریافت معرفی نامه به شعب بروند.
  افتخاری افزود: درباره پوشش خدمات بیمه‌ای ۲ کار کرده ایم. یکی اینکه خدمات بیمه‌ای را از ۲ هفته پیش فعال کردیم که بازنشستگان بتوانند با تخفیف و تقسیط خریداری کنند. در حوزه دندانپزشکی در حال آماده کردن شبکه‌ای هستیم که ۲ ماه دیگر در مدار قرار می‌گیرد و بازنشستگان می‌توانند خدمات دندان پزشکی را با پوشش مناسب دریافت کنند

 2. طبق قانون کار حق اولاد برای هر فرزند برابر است با ۱۰٪  حداقل حقوق پایه ماهانه.

  در سال ۹۹ طبق مصوبه تیر ماه به بعد، حقوق پایه معادل ۱۹.۱۰۴.۲۷۰ ریال میباشد. در نتیجه حق اولاد برای هر فرزند معادل ۱.۹۱۰.۴۲۷ ریال خواهد بود.

  بهترین پاسخ
 3. برای هر اولاد ۷۶۷۹۷۰ ریال میباشد

ارسال یک پاسخ