ثبت نام در سامانه مودیان

پرسش

سلام

آیا دلال ملزم به ثبت نام در سامانه مودیان و صدور صورتحساب الکترونیکی میباشد؟

۵/۵ - (۱ امتیاز)
در حال پیشرفت 0
Mohammadkhansari 5 ماه ۱۴۰۱/۶/۳۱ ۱۱:۴۶:۳۳ 2 پاسخ 12 بازدیدها 0

پاسخ ها ( ۲ )

  1. با سلام و درود

    اگر منظور شما از دلال، خرده فروش هایی هستند که با مصرف کننده به صورت مستقیم در ارتباط هستند، این نوع از مودیان نیز لازم هست که تمام دستگاه های کارتخوان (pos) و تمام درگاه های پرداخت الکترونیکی خود را در سامانه مودیان مالیاتی ثبت کرده و اقدام به ارسال صورتحساب الکترونیکی خود نمایند.

  2. به موجب بند ج ماده ۱ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان:

    کلیه صاحبان مشاغل ( صنفی و غیر صنفی ) و اشخاص حقوقی موضوع فصل های ۴ و ۵ باب سوم ق.م.م ( مشاغل و اشخاص حقوقی ) مشمول این قانون می باشد و دلال نیز تحت عناوین متعارف و رایج در بازار شامل حق العمل کار، نماینده، عاملیت، وکالت و … در صورت فعالیت اقتصادی مشمول قانون سامانه مودیان می باشد و ضمن مکلف بودن به ثبت نام در این سامانه باید سایر تکالیف مندرج در این قانون را رعایت نماید.

    منبع: سایت نرم افزار حسابداری، مالیاتی طلوع پدیده

ارسال یک پاسخ