مزایای اعضای هییت مدیره

پرسش

آیا به اعضای هیئت مدیره مزد و حقوقی تعلق می‌گیرد و آیا این مزد مشمول مالیات هست یا خیر؟

در حال پیشرفت 0
ناشناس 2 ماه 1 پاسخ 44 بازدیدها 0

پاسخ ( ۱ )

  1. اعضای هییت مدیره به دنوع موظف و غیر مظف طقه بندی مشوند

    اعضای غیر موظف :

    حق دریافت حقوق را ندارند و مطابق ماده ۱۳۴ قانون تجارتبابت حضور در جلسات هییت مدیره حق شرکت در جلسات دریافت می کنند .

    حق حضور در جلسات مطابق ماده ۸۶ قانون مالیات های مستقیممشمول مالیات مقطوعی با نرخ ۱۰ درصد می باشد .

    اعضای موظف :

    از آنجا که موظف به حضور در شرکت و انجام امور محوله از سوی هییت مدیره می باشند مانند سایر کارمندان و با تصویب هییت مدیره حقوق دریافت می کنند .

    حقوق دریافتی اعضای موظف مانند سایر کارمندان و مطابق ماده ۸۲ قانون مالیات های مستقیم مشمول مالیات خواهد بود .

ارسال یک پاسخ