عیدی و پاداش پرسنل پاره وقت

پرسش

با سلام . آیا به کارمند پاره وقتی که هفته ای سه روز در محل کار حاضر میشه عیدی تعلق میگیره؟ اگه حقوقش یک میلیون و نیم باشه عیدیش چقدره؟؟

Rate this question
در حال پیشرفت 0
ناشناس 3 ماه ۱۴۰۰/۵/۷ ۱۰:۱۸:۵۷ 1 پاسخ 84 بازدیدها 0

پاسخ ( ۱ )

  1. سلام وقت بخیر

    طبق ماده ۳۹ قانون کار، مزد و مزایای کارگرانی که به صورت نیمه وقت یا کمتر از ساعات قانونی کار تعیین شده مشغول به کار هستن به نسبت ساعات کار انجام شده محاسبه و پرداخت میشه. این قانون در مورد عیدی هم صدق میکنه. در واقع میزان عیدی پرسنل بر اساس روزهای کارکردشون و طبق مینیمم عیدی تصویبی بهشون تعلق میگیره.

    نکته: عیدی کارکرد = min یا max  عیدی تصویبی / روزهای سال * روزهای کارکرد

    درسال ۱۴۰۰ min  عیدی تصویبی = ۲۶۵۵۴۹۲۵*۲=۵۳۱۰۹۸۵۰

    max عیدی تصویبی = ۲۶۵۵۴۹۲۵*۳ = ۷۹۶۶۴۷۷۵

    طبق این موارد و با توجه به روزهای کارکرد پرسنل، عیدی بر اساس کارکرد محاسبه میشه و بعد از اون طبق معافیت سالانه مالیات عیدی که در سال ۱۴۰۰ تا ۴۰۰۰۰۰۰۰ ریال در سال معاف از مالیات هست، معافیت مالیات عیدی بر اساس کارکرده اون پرسنل هم محاسبه میشه و خالص عیدی به پرسنل تعلق میگیره.

    برای کارکرد های بیشتر از یک سال نیز ملاک برای محاسبه عیدی و پاداش، آخرین حقوق پایه دریافتی فرد به علاوه حق جذب هست. یعنی:

    عیدی و پاداش = آخرین حقوق پایه دریافتی + حق جذب / روزهای سال * روزهای کارکرد * ۱ یا ۲ یا ۳ (ضریب ۱ برای افراد بازنشسته، ضریب ۲ و ۳ برای افراد شاغل)

ارسال یک پاسخ