ثبت حسابداری قبض برق مدیرعامل

پرسش

آیا میشود قبوض برق شخصی مدیرعامل را از تنخواه شرکت داد؟ ثبتش چجوریه؟

در حال پیشرفت 0
ناشناس 3 سال ۱۴۰۰/۸/۱۸ ۱۴:۳۳:۲۷ 2 پاسخ 437 بازدیدها 0

پاسخ ها ( ۲ )

  0
  ۱۴۰۰/۸/۱۸ ۱۵:۴۰:۱۸

  به طور منطقی  و به دلیل فرض تفکیک شخصیت پرداخت هزینه های شخصی صاحبان شرکت از حساب های شرکت درست نبوده و در صورتی که این اتفاق روی دهد می بایست به حساب جاری شرکا منظور نمایید .

  ثبت قبض برق مدیر عامل به حساب هزینه های شرکت از سوی سازمان امور مالیاتی و هم چنین قواعد و قوانین حسابداری پذیرفته نمی باشد .

  ثبت حسابداری پرداخت قبض برق مدیرعامل از محل تنخواه

  جاری شرکا  بدهکار

  تنخواه گردان  بستانکار

  فرض تفکیک شخصیت حسابداری

  به انگلیسی معادل (Separate Entity Assumption)

  فرض تفکیک شخصیت حسابداری به مفهوم شخصیت مستقل حسابداری یک بنگاه تجاری است فارغ از آنکه این بنگاه دارای شخصیت حقوقی(Legal Entity) مستقل باشد یا نباشد.

  شخصیت مستقل حسابداری یعنی مجموعه تجاری که به طور مستقل در قالب معادله اساسی حسابداری تبیین می شود. مالک/مالکان یک شخصیت حسابداری مستقل می تواند داد و ستدهای دیگری نیز داشته باشد که به شخصیت حسابداری آنها مرتبط نیست و این نوع داد و ستدها نباید در حسابهای شخصیت حسابداری ثبت شوند. بر مبنای این فرض، مطالبات و دیون شخصی مالکان بنگاه تجاری به اشخاص ثالث، جزء منابع تعهدات واحد تجاری محسوب نمی‌ شود اگر چه در شرکت‌های تضامنی و مؤسسات انفرادی با اینکه شخصیت شرکت یا مؤسسه، مستقل از شخصیت مالک یا مالکان آن می‌باشد اما از نظر قانونی این تفکیک وجود ندارد و بستانکاران این گونه مؤسسات می‌توانند طلب خود را از داراییهای مؤسسه یا اموال شخصی صاحبان سرمایه وصول نمایند.

 1. سلام وقت بخیر طبق مبنای تعهدی کامل، حساب کل سایر هزینه های عمومی اداری فروش با معین هزینه قبوض بدهکار شده سپس حساب کل سایر پرداختنی ها با معین حسابهای پرداختنی بستانکار شده و در تاریخ پرداخت حساب کل سایر پرداختنی ها با معین حسابهای پرداختنی بدهکار شده و حساب کل موجودی نقد با معین تنخواه بستانکار میشود

ارسال یک پاسخ