بیمه قرارداد تامین نیروی انسانی

پرسش

آیا قرارداد تامین نیروی انسانی و قرارداد مشاوره ای مشمول بیمه موضوع ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی می‌شود یا خیر؟

Rate this question
در حال پیشرفت 0
ناشناس 52 سال 1400/8/16 0:00:00 1 پاسخ 5 بازدیدها 0

پاسخ ( ۱ )

  1. بله قرارداد تامین نیروی انسانی و قراردادهای مشاوره و به طور کلی کلیه قرارداد هایی که به صورت مقاطعه و یا پیمان منعقد می شود مشمول ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی و یا به عبارت دیگر کسر و پرداخت حق بیمه می شود.

    ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی به شرح ذیل می باشد :

    ماده۳۸- در مواردیکه انجام کار بطور مقاطعه به اشخاص حقیقی یا حقوقی واگذار میشود کارفرما باید در قراردادی که منعقد می کند مقاطعه کار را متعهد نماید که کارکنان خود و همچنین کارکنان مقاطعه کاران فرعی را نزد سازمان بیمه نماید و کل حق بیمه را بترتیب مقرر در ماده ۲۸ این قانون بپردازد . پرداخت پنج درصد بهای کل کار مقاطعه کار از طرف کارفرما موکول به ارائه مفاصا حساب از طرف سازمان خواهد بود . در مورد مقاطعه کارانی که صورت مزد و حق بیمه کارکنان خود را در موعد مقرر بسازمان تسلیم و پرداخت می کنند معادل حق بیمه پرداختی بنا بدرخواست سازمان از مبلغ مذکور آزاد خواهد شد . هر گاه کارفرما آخرین قسط مقاطعه کار را بدون مطالبه مفاصا حساب سازمان بپردازد مسئول پرداخت حق بیمه مقرر و خسارات مربوط خواهد بود و حق دارد وجوهی را که از این بابت بسازمان پرداخته است از مقاطعه کار مطالبه و وصول نماید کلیه وزارتخانه ها و موسسات و شرکتهای دولتی همچنین شهرداریها و اتاق اصناف و موسسات غیر دولتی و موسسات خیریه و عام المنفعه مشمول مقررات این ماده می باشند .

ارسال یک پاسخ