اعتراض به بدهی بیمه تامین اجتماعی

پرسش

سلام وقت بخیر

به شرکت صورتحساب بدهی ( اولین ابلاغ ) که ناشی از بازرسی هست ابلاغ شده ، چطور می تونم لایحه اعتراضی تهیه کنم و چه مدارکی را باید ارائه کنم ؟

ممنون از اینکه جواب میدین

Rate this question
در حال پیشرفت 0
ناشناس 1 سال ۱۴۰۰/۵/۱۳ ۱۵:۴۲:۴۶ 1 پاسخ 63 بازدیدها 0

پاسخ ( ۱ )

  0
  ۱۴۰۰/۵/۱۶ ۱۱:۵۲:۲۰

  با توجه به اینکه بدهی شما ناشی از بازرسی می باشد در  گزارشات بازرس نیز معمولاً مشکلاتی که بوجود می آید مغایرت در پرسنل حاضر با گزارش بازرس می باشد .

  به طور مثال  بازرس بیمه با لیست بیمه اردیبهشت در اوایل تیر بابت بازرسی به شرکت مراجعه می نماید و از حسابدار شرکت سوال می نماید که آیا تمامی پرسنل در حال حاضر مشغول به کار می باشند و حسابدار این مورد را تایید می نماید در حالی که ممکن ست عده ای از افراد حاضر در لیست اردیبهشت در خرداد ماه ترک کار نموده باشند و این عدم توجه به ریز نفرات باعث بروز مشکلاتی همچون اعلام بدهی برای شرکت می شود .

  حال شما می بایست با توجه به گزارش بازرس لیست نفراتی که مشغول به کار نبوده و مطابق گزارش بازرس برای ایشان اعلام حضور شده را مشخص نموده و برای هریک از ایشان مدارکی به جهت عدم حضور تهییه نمایید .

  فرض کنید شخصی به دلیل اتمام قرارداد قطع همکاری نموده ولی در لیست بازرس برای ایشان حضور اعلام شده برای همچین حالتی می بایست قرارداد کار و برگ تسویه حساب را تهییه و در لایحه تقدیمی به تامین اجتماعی نیز اشاره نمایید .

  یا برای فردی که در مرخصی استعلاجی بوده و در گزارش بازرس برای ایشان کارکرد منظور شده برگ استراحت پزشک را ضمیمه لایحه نمایید و در متن لایحه نیز بدان اشاره نمایید .

ارسال یک پاسخ