استقرار کدینگ

پرسش

منظور از استقرار سیستم و کدینگ حسابداری در نرم افزار چیست؟

در حال پیشرفت 0
Aminrezaei 2 سال ۱۴۰۱/۸/۱۳ ۱۲:۳۳:۵۶ 2 پاسخ 51 بازدیدها 0

پاسخ ها ( ۲ )

  0
  ۱۴۰۱/۸/۱۳ ۱۸:۰۲:۵۷

  سلام وقت بخیر

  به بیان ساده طبق فرض تداوم فعالیت، شرکت قبل از نصب نرم افزار حسابداری جدید نیز فعالیت مالی داشته و با شروع به کار نرم افزار جدید لازم هست تمام اطلاعات مالی شرکت شامل مانده طرف حسابها، مانده حسابهای بانکی، وضعیت چک های دریافتنی و پرداختنی شرکت و … را طبق اسناد مالی مربوطه در سیستم مستقر کند و به اصطلاح عملیات استقرار را انجام دهد. در این بین، برای ثبت اسناد حسابداری مربوط به هر یک از رویدادها لازم هست نام و کد حسابها به همراه ماهیت آنها در سیستم تعریف شود که به عمل نیز اصطلاحا استقرار کدینگ میگویند.

 1. چینش، مرتب سازی و دسته بندی موضوعات و عملیات مالی با توجه به سطح فعالیت برای حسابداران را کدینگ حسابداری می‎گویند. در طراحی کدینگ حسابداری سر‎فصل های اصلی و فرعی بر حسب فعالیت و ارتباط آنها با هم مرتب سازی و دسته بندی می‌شوند تا اطلاعات مالی قابل تفکیک باشند و دسترسی سریع‎تری به اطلاعات مالی داشته باشیم.

  با استفاده از کدینگ حسابداری می‎توانیم حسابها را بر اساس ترتیب و نظمی که مورد دلخواه ما است مرتب سازی کنیم. در سیستم های حسابداری کدهایی به صورت پله ای برای شناسایی حسابها طراحی شده است که این پله ای بودن کدها امکان گسترده نمودن گزارشات و دریافت سریع و دقیق اطلاعات را با حجم عملیات بسیار کم فراهم می نماید.

ارسال یک پاسخ