اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

اگر هنوز در وب سایت ما ثبت نام نکرده اید با کلیک بر روی دکمه ایجاد حساب کاربری در کوتاه ترین زمان در وب سایت ما ثبت نام کنید و از تمامی امکانات وب سایت بصورت رایگان استفاده کنید.

درباره حسابداری و حسابرسی اقتصاد قرن

درباره حسابداری و حسابرسی اقتصاد قرن

از آنجایی که در عصر حاضر، افزایش ارتباطات و تبادل اطلاعات موثر و مفید به عنوان یکی از فاکتورهای توسعه و پیشرفت فردی و اجتماعی شناخته شده است؛ وجود انجمن ها، تالار های گفتگو و فروم های تخصصی و علمی باعث می شود تا متخصصان فعال در یک رشته ی خاص به اشتراک گذاری تجربیات و اطلاعات خود بپردازند و از این رو، تاسیس تالار گفتگو حسابداری و حسابرسی اقتصاد قرن راهکاری مناسب در زمینه ی گسترش و ارتقای علم نیرو های متخصص جامعه می باشد. همچنین از آن جهت که در عصر ارتباطات، افراد زیادی کاربر اینترنت و فضای مجازی هستند و عمده ی تماس ها و تبادلات داده ای و اطلاعاتی در این محیط صورت می گیرد، چه بهتر که بتوان از این فرصت بهره مند شد و از آن به عنوان بستری برای آموزش استفاده نمود.

تالارگفتگوی حسابداری و حسابرسی اقتصاد قرن

تالار گفتگو حسابداری و حسابرسی اقتصاد قرن در سال ۱۳۹۸ و در راستای ارتقای دانش علمی و عملی حسابداران و حسابرسان فعال در این حوزه ی کاری و به جهت بهبود و تسریع پاسخ گویی به سوالات در زمینه ی علوم مالی راه اندازی گردید. این انجمن با فعالیت مستمر در قالب یک وب سایت تخصصی، به عنوان یک فضای قابل اطمینان برای اشتراک گذاری تجربیات حسابداران و حسابرسان در نظر گرفته شده است و امیدواریم که با گذشت زمان و تلاش های بسیار و همچنین همکاری اعضا و کاربران به یکی از پر بازدید ترین و مفید ترین تالار های گفتگو و پرسش و پاسخ تبدیل شود.

برنامه و اهداف تالارگفتگو حسابداری و حسابرسی اقتصاد قرن

لازمه ی ماندگاری، توسعه و محبوبیت هر انجمنی به اهداف آن بستگی دارد. توجه به موضوعات زیر و یافتن پاسخی مشخص و قانع کننده برای آن ها می تواند موجب دستیابی به نتایجی شود که برای آغاز یا ادامه ی فعالیت هر تشکل یا گروهی لازم است.

 • چرا و با چه هدفی انجمن ها و تالارهای گفتگوی حسابداری و حسابرسی تشکیل شده است؟
 • نیاز های فعلی آن چیست؟
 • در نهایت قرار است چه تغییری را به وجود آورد و یا به چه هدفی برسد؟
 • چه کسانی از چه قشری، از چه گروه سنی و در چه رشته ای مخاطبان اصلی هستند؟
 • آیا سطح سواد و فرهنگی مخاطبان و کاربران بر نحوه ی توسعه و پیشرفت دادن آن انجمن ها و تالارهای پرسش و پاسخ موثر است؟
 • چه عملیات و اقداماتی در سیستم فعالیت انجمن حسابداری و حسابرسی و تالارهای گفتگو تعریف و پذیرفته شده است؟
 • کاربران و کسانی که در این سایت عضو می شوند، از چه اختیاراتی برخوردار هستند و چه وظایفی نسبت به یکدیگر دارند؟

مطرح کردن سوالاتی از این قبیل موجب می شود که هدف اصلی یک تالار گفتگو و پرسش و پاسخ  مشخص گردد و در ادامه ی مسیر مطابق با یک استراتژی مشخص و رویکرد قابل قبول بتوان اقداماتی را به انجام رسانید که موجب توسعه و گسترش فعالیت شود. قبل از تشکیل و راه اندازی تالارگفتگو حسابداری و حسابرسی اقتصاد قرن تمامی این موارد بررسی شده و نتایج به صورت مکتوب ثبت شده است و از این رو کمک به افزایش تبادل اطلاعات و ارائه ی دانش صحیح در حوزه ی علوم محاسباتی، مالی و مالیاتی اولین هدف بزرگ و جامع، چشم انداز و ماموریت اصلی مجموعه ی ما می باشد و فعالیت ما در این زمینه به صورت مستقل، غیر وابسته، حرفه ای و تخصصی ادامه خواهد یافت.

وظایف تالارگفتگو حسابداری و حسابرسی

بدیهی است که ما در قبال مخاطبان خود و تمامی کسانی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از طریق ارائه ی اطلاعات حسابداری و حسابرسی، بر ذهن و سطح دانش آن ها تاثیر می گذاریم، مسئولیم؛ بنابراین :

 • یکی از مهم ترین وظیفه ی ما انتشار مطالب مفید و صحیح می باشد که از منابع چاپی معتبر کسب شده و یا بر حسب تجربه و سابقه ی چندین ساله ی خود در این حوزه، به آن دسترسی یافته ایم. عمل نمودن به این وظیفه، در نهایت موجب رشد و بالندگی و افزایش اطلاعات و دانش مالی و مالیاتی اعضا و کاربران سایت خواهد شد.
 • زمانی که صحبت از تالار گفتگو به عنوان یک بستر برای ارائه و انتشار مفاهیم تخصصی به میان می آید، باید امکانات لازم برای تبادل اطلاعات نیز فراهم گردد و از این رو ارائه ی یک طرفه هرگز اهداف انجمن های حسابداری و حسابرسی را تامین نخواهد کرد و به همین دلیل است که در برنامه نویسی و کد نویسی وب سایت، گزینه هایی را در نظر گرفته ایم که یک تالار پرسش و پاسخ حرفه ای باید به آن مجهز باشد تا کاربران و اعضا بتوانند با یکدیگر به تعامل موثر بپردازند.
 • یکی دیگر از وظایف ما، نظارت است، نظارت بر هر آن چه که در این فضا اتفاق می افتد. نحوه ی ارتباط کاربران با یکدیگر، نوع اطلاعات رد و بدل شده و میزان صحت آن ها، کمک به کسب درست ترین و منطقی ترین نتیجه و پاسخگویی جامع و … از مهم ترین مواردی هستند که اگر به صورت صحیح و جامع تحت نظارت و بازبینی انجمن های حسابداری و حسابرسی قرار گیرند، بدون شک موجب افزایش مهارت و دانش کسانی می شود که در این حوزه مشغول به تحصیل یا کار می باشند؛ پس به صورت غیر مستقیم می توانیم بر ارزش های سایر سازمان ها، ارگان ها، شرکت ها و موسسات خصوصی و دولتی تاثیر مثبت داشته باشیم؛ زیرا افرادی که به عنوان کاربر عضو تالارگفتگو حسابداری و حسابرسی شده اند در نهایت با تمام آموخته ها و اندوخته های آموزشی و پژوهشی خود وارد بازار کار و مشاغل مذکور خواهند شد.
 • شناخت نیاز های کاربران در گذر زمان و به روز رسانی و آپدیت کردن امکانات و ساختار تالار گفتگو و پرسش و پاسخ انجمن حسابداری و حسابرسی نیز یکی دیگر از وظایف همیشگی و دائمی مجموعه ی ما خواهد بود.

ساختار تالارگفتگوی حسابداری و حسابرسی

طبیعتا هر تشکیلاتی یک ساختار، یک خط مشی و برنامه ی مشخص دارد و این مسئله برای هر بنیاد، گروه یا تشکلی الزامی است. یکی از مهم ترین بخش های تشکیل دهنده ی ساختار مجموعه ی ما، کاربران و مخاطبان هستند. دادن اختیارات لازم به آن ها و در نظر گرفتن شرایطی برای تشویق آنان به ادامه ی فعالیت در این تالار پرسش و پاسخ علمی آزاد، از جمله مهم ترین موارد مد نظر شرکت حسابداری و حسابرسی اقتصاد قرن بوده است که ساختار اصلی این فروم را تشکیل می دهد.

روش فعالیت در تالارگفتگوی حسابداری و حسابرسی

 فعالیت در این فروم تخصصی بر پایه ی طرح کردن سوالات و مباحث علمی و ایجاد پرسش و پاسخ مرتبط با این حوزه ی کاری است به گونه ای که ذهن سایر اعضا را برای کشف درست ترین جواب و پاسخگویی جامع به چالش بکشد. البته لازم به ذکر است که حضور شما زمانی به رسمیت شناخته می شود و اختیارات تعیین شده برای فعالیت در شرایطی به شما داده خواهد شد که به عنوان یک عضو جدید شناخته شوید؛ بنابراین عضویت در سایت و ایجاد حساب کاربری الزامی خواهد بود، پس از این مرحله شما در سایت تالار حسابداری و حسابرسی یک پروفایل اختصاصی خواهید داشت و می توانید از طریق گزینه هایی که در اختیار دارید، در گروه های علمی مختلف و بر اساس موضوعات متفاوت، سوال و چالش ایجاد نمایید.همچنین می توانید به سوالات از پیش تعریف شده پاسخ دهید و از این طریق در مسیر ارتقای اطلاعات ذهن خود و دیگران گامی بردارید. تمامی فعالیت های کاربران و اعضای سایت حسابداری و حسابرسی مورد نظارت قرار می گیرد و از این رو به راحتی می توانیم در بازه های زمانی مشخص، فعال ترین کاربر را شناسایی نماییم.

کاربر فعال در تالار حسابداری و حسابرسی چه کسی است؟

به طور خلاصه، بخشی از اقداماتی که در نهایت منجر به شناخته شدن شما به عنوان کاربر فعال خواهد شد، عبارتند از این که:

 • سوالات مفید و جامع مطرح نمایید.( موضوعاتی که در این زمینه بسیار مطرح و چالش برانگیز باشد )
 • بهترین پاسخ ها را به سوالات سایر کاربران داده باشید.( جواب های شما در قالب راهنمایی و بر اساس منابع معتبر باشد و قابلیت پیاده سازی به صورت عملی در حوزه ی حسابداری و حسابرسی را داشته باشند )
 • در بازه های زمانی مختلف، در حوزه های متفاوت امور مالی و مالیاتی و حسابداری و …. عملکرد چشمگیری داشته باشید و یا فقط در یک موضوع خاص اما به صورت گسترده فعال بوده باشید.
 • سایر کاربران به پاسخ شما نسبت به یک سوال امتیاز داده باشند. ( یعنی پاسخ شما آن قدر جامع و صحیح بوده است که مورد تایید چندین کاربر دیگر واقع شده اید)
 • در مدت زمان عضویت و فعالیت در این سایت، قوانین انجمن را رعایت کرده باشید.

اعطای گواهی نامه بین المللی به کاربر فعال تالار حسابداری و حسابرسی

زمانی که امتیاز های بیشتر و فعالیت های مفید تری نسبت به سایر اعضای این سایت داشته باشید، به عنوان کاربر فعال معرفی می شود و تالار به پاس همکاری و حضور شما در این تالار پرسش و پاسخ و همچنین به رسم تقدیر یک گواهینامه به شما اعطا خواهد کرد. این مدرک، به عنوان گواهینامه ی استاندارد در حوزه ی حسابداری و حسابرسی دارای اعتبار داخلی و بین المللی می باشد و از آکادمی و شرکت معتبر آمریکایی ALLIANCE & BTI به عنوان مرجع صادر و ارسال خواهد شد. دریافت این مدرک به عنوان صلاحیت فعالیت شما در حوزه ی علوم مالی است و نشان می دهد که اطلاعات و دانشی مطابق با نیاز های روز در اختیار دارید که به لحاظ جامعیت و صحت قابل ارائه به سایرین نیز می باشد.

لازم به ذکر است که استعلام اعتبار این گواهی نامه ی بین المللی نیز قابل پیگیری می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص تالار حسابداری و حسابرسی، از طریق شماره های موجود در این وب سایت با ما در تماس باشید.

Rate this page